Nowinki z życia szkoły!

„Oddziały sportowe LO Mistrzostwa Sportowego trenowały w Karpaczu”


Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach prowadzi bardzo urozmaicone zajęcia sportowe. Oddziały sportowe tej szkoły przebywały ostatnio na tygodniowym obozie sportowym w Kompleksie Wczasowym „Sandra” SPA w Karpaczu.
Zorganizowanie obozu sportowego w tym luksusowym ośrodku było możliwe dzięki ogromnej życzliwości właściciela kompleksu - Pana Janusza Zalewskiego. Pozostałe koszty przeprowadzenia obozu sportowego wzięła na siebie szkoła.
Uczniowie LO Mistrzostwa Sportowego wykorzystali zimową aurę do nauki jazdy na nartach, która zajmowała codziennie od 4 do 5 godzin czasu treningowego. Po nartach uczniowie pracowali w ośrodkowej siłowni nad wytrzymałością i siłą. W godzinach wieczornych młodzi sportowcy z LO MS doskonalili technikę pływania w kompleksie basenowym „Sandry”. Uczestnicy obozu mogli korzystać również z odnowy biologicznej oraz z kompleksu basenów. Do dyspozycji mieli basen ze sztucznymi falami, basen pływacki, sztuczną rzekę, jacuzzi i szereg zjeżdżalni. Podczas obozu niewiele było czasu wolnego. Zajęcia sportowe, z krótkimi przerwami na regenerację i posiłki trwały do godziny 21.00. Duże wydatki energetyczne młodzież uzupełniała w stołówce „Sandry”. Posiłki zaspokajały z nawiązką gust nawet najwybredniejszego smakosza.
Podczas podróży do Karpacza oraz w drodze powrotnej do Gryfic, wykorzystano możliwość zwiedzenia najnowocześniejszego w Europie „Afrykarium” we wrocławskim ogrodzie zoologicznym oraz tajnej za czasów komunistycznych kopalni uranu w Kowarach.
Po powrocie wszyscy uczestnicy obozu sportowego umawiali się na spotkanie w przyszłym roku szkolnym w tym samym ośrodku w Karpaczu. Do zobaczenia na stoku!
Dodane 15.03.16 przez admin

Powered by CuteNews

Przekaż 1% podatku swojej szkole

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2014!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Od 2009 r. Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach jest partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Dzięki współpracy w pozyskiwaniu 1% otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" następujące wsparcie w postaci dotacji w latach: 2010 r. - 1569,00 zł, 2012 r. - 5900,00 zł, 2014 r. - 5200,00 zł. Uzyskane środki z dotacji przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego (zakupiono 11 komputerów). W wyniku tych działań doposażone zostały pracownie komputerowe w szkole.