Nowinki z życia szkoły!

Michał - najlepszy z wiedzy o bezpieczeństwie i obronności


09 grudnia 2016 r. odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierda Geblewicza, oraz Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr. hab. Edwarda Włodarczyka. Instytut Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego zorganizował etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Mecenat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Szczecin, Piotr Krzystek. Partnerem Strategicznym zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności została Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.
Do II etapu Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności zakwalifikowało się czterech uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach, którzy zajęli miejsca w pierwszej szóstce (na ponad dwudziestu uczestników).
Byli to :
Konrad Markowski (klasa II Technikum Ekonomicznego, I- miejsce),
Beata Jackowiak (klasa I Technikum Ekonomicznego, II- miejsce),
Michał Maczyszyn (klasa II Technikum Ekonomicznego, IV- miejsce),
Sandra Kleczkowska (klasa II Technikum Ekonomicznego, VI- miejsce).

Po bardzo trudnym teście udało się wyłonić grupę najlepszych dziesięciu uczniów z województwa zachodniopomorskiego, którzy zostali zakwalifikowani do III etapu o zasięgu ogólnokrajowym. I miejsce wśród wyróżnionych z dziesięciu najlepszy okazał się uczeń z „Miłosza” - Michał Maczyszn, który wystartuje w zawodach centralnych, planowanych na 24–25 marca 2017 r. w Warszawie.

Michałowi gratulujemy tak dużej wiedzy o bezpieczeństwie i obronności. Trzymamy kciuki w marcu. Nad przygotowaniem uczniów do Olimpiady czuwała Pani Agnieszka Jackowska.
Dodane 12.12.16 przez admin

Powered by CuteNews

Przekaż 1% podatku swojej szkole

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2014!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Od 2009 r. Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach jest partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Dzięki współpracy w pozyskiwaniu 1% otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" następujące wsparcie w postaci dotacji w latach: 2010 r. - 1569,00 zł, 2012 r. - 5900,00 zł, 2014 r. - 5200,00 zł. Uzyskane środki z dotacji przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego (zakupiono 11 komputerów). W wyniku tych działań doposażone zostały pracownie komputerowe w szkole.