Nowinki z życia szkoły!

ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach dołączył do ogólnopolskiej akcji „Dnia przedsiębiorczości”


XV edycja „Dnia przedsiębiorczości” odbyła się w tym roku 22 marca. Akcja ta zwiększa szanse na lepsze przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy. Daje też szansę na wykorzystanie w praktyce wiedzy zdobytej w szkole oraz na wykonywanie zadań na wymarzonym stanowisku pracy. Akcja – w jakiejś mierze – weryfikuje wybór kierunku kształcenia, a także planowanie kariery zawodowej.
Organizatorem tego dnia była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod Honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.
W programie mogły wziąć udział wszystkie szkoły z całej Polski. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach po raz kolejny dołączył do tej akcji. Szkolnym koordynatorem "Dnia przedsiębiorczości" była Pani mgr Marta Zemełka, nauczyciel języka niemieckiego. W akcji brało udział niespełna 300 uczniów. Osoby te dnia 22 marca 2018 r. obserwowały pracę w ponad 50 zakładach pracy, które wyraziły chęć przyjęcia uczniów – obserwatorów. Branże, w których prowadzą działalność te firmy są bardzo zróżnicowane (zgodnie z zainteresowaniem uczniów) – począwszy od usług i administracji, a na edukacji skończywszy.
„Dzień przedsiębiorczości” młodzież oceniła bardzo pozytywnie. Uczniowie mogli zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności. Był to, zarówno dla nich jak i firm, dobry sprawdzian, który dał pracodawcom szansę na poznanie postaw przyszłych potencjalnych pracowników.
Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach wraz z koordynatorem składają gorące podziękowania zakładom, instytucjom i urzędom, które gościły uczniów podczas wizyty w wybranym miejscu pracy.
To dzięki Państwa pomocy i wyrozumiałości młodzież z ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach mogła zweryfikować informacje o pracy na różnych stanowiskach. Zdobyła również wiedzę o tym, jakich kompetencji i wiadomości oczekuje się od kandydatów w danym zawodzie.

Zapraszamy do obejrzenia na stronie www.zsp. gryfice.pl galerii zdjęć z „Dnia przedsiębiorczości”.
Dodane 25.03.18 przez admin

Powered by CuteNews

Przekaż 1% podatku swojej szkole

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2014!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Od 2009 r. Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach jest partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Dzięki współpracy w pozyskiwaniu 1% otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" następujące wsparcie w postaci dotacji w latach: 2010 r. - 1569,00 zł, 2012 r. - 5900,00 zł, 2014 r. - 5200,00 zł. Uzyskane środki z dotacji przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego (zakupiono 11 komputerów). W wyniku tych działań doposażone zostały pracownie komputerowe w szkole.