Nowinki z życia szkoły!

„Miłosz” w fabryce Volkswagena i na Targach Poznań Motor Show

W dniach 29-30 marca 2019r. uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach, kształcący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, uczestniczyli w wyjeździe zawodoznawczym do Poznania i Wrześni, zorganizowanym w ramach projektu Nowe kwalifikacje i umiejętności – gwarancją sukcesu edukacji w Powiecie Gryfickim.
Pierwszą atrakcją wycieczki było zwiedzanie fabryki samochodów Volkswagena. W fabryce we Wrześni produkowana jest nowa generacja modelu Crafter. Powierzchnia zakładu wynosi 220 ha, co odpowiada 300 boiskom piłkarskim. Na terenie fabryki działa nowoczesna hala budowy karoserii, lakiernia, hala montażu oraz park dostawców, dział samochodów specjalnych oraz dział produkcji pilotażowej. Nowy Crafter dostępny jest w aż 69 wariantach.
Drugiego dnia wyjazdu uczniowie wzięli udział w Targach Poznań Motor Show, które są ważnym źródłem informacji o nowościach i premierach na rynku motoryzacyjnym. Impreza przyciągnęła tłumy entuzjastów koni mechanicznych. Były rynkowe nowości, motocykle, ciężarówki, caravaning i wiele innych ciekawostek ze świata motoryzacji. W ramach targów podziwiać można było również ekstremalne wyczyny sportowców jeżdżących na motorach.
Dodane 01.04.19 przez admin

Powered by CuteNews

Przekaż 1% podatku swojej szkole

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2014!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Od 2009 r. Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach jest partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Dzięki współpracy w pozyskiwaniu 1% otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" następujące wsparcie w postaci dotacji w latach: 2010 r. - 1569,00 zł, 2012 r. - 5900,00 zł, 2014 r. - 5200,00 zł. Uzyskane środki z dotacji przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego (zakupiono 11 komputerów). W wyniku tych działań doposażone zostały pracownie komputerowe w szkole.