Nowinki z życia szkoły!

Na troć tylko z „Kosą”


W dniach od 14 do 15 lutego, nad Regą spotkali się „trociarze” na Ogólnopolskich Zawodach Wędkarskich - „Reska Troć 2015”. Były to już dziewiąte zawody zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi w ramach największej imprezy trociowej w Polsce – Turnieju Czterech Rzek im. Jana Meyera.
Frekwencja w tym roku dopisała nadzwyczajnie. Na liście startowej zarejestrowano 168 zawodników, nawet z najdalszych zakątków Polski. Wśród nich w zawodach udział wziął uczeń klasy II LPG – Piotr Kosiński, przez kolegów z klasy nazywany „Kosa”.
Niemal 170 startujących trociarzy miało świadomość, że bezchmurne, słoneczne niebo oraz lekki mróz nie będzie sprzyjać połowom, choć dla łowców troci taka pogoda to „normalka”. Pierwszego i drugiego dnia termometry wskazywały kilka stopni na plusie a słońce towarzyszyło wędkarzom przez cały czas.
Łącznie złowiono 8 troci, z czego połowa została wypuszczona do wody w dobrej kondycji. Pomorscy wędkarze oraz przyjezdni z całej Polski, mogli cieszyć się łowieniem i towarzyskim spotkaniem nad Regą.
Miło nam poinformować, że wśród tak licznej rzeszy „trociarzy” Piotr Kosiński wywalczył III miejsce, co jest dowodem jego bardzo wysokich umiejętnościach wędkarskich. Piotr już pierwszego dnia złowił troć długości 58,8 cm, co ostatecznie zapewniło mu podium i cenne nagrody.
Kolejne trociowe zawody zaliczane do Turnieju Czterech Rzek im. Jana Meyera o Puchar Żubra, odbędą się nad Parsętą w niedzielę 01 marca.
Dodane 23.02.15 przez admin

Powered by CuteNews

Przekaż 1% podatku swojej szkole

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2014!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Od 2009 r. Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach jest partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Dzięki współpracy w pozyskiwaniu 1% otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" następujące wsparcie w postaci dotacji w latach: 2010 r. - 1569,00 zł, 2012 r. - 5900,00 zł, 2014 r. - 5200,00 zł. Uzyskane środki z dotacji przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego (zakupiono 11 komputerów). W wyniku tych działań doposażone zostały pracownie komputerowe w szkole.