Nowinki z życia szkoły!

Światowy Dzień Turystyki w Zespole Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach

Dnia 27 września 2019 r. w Bibliotece Miejskiej w Gryficach uczniowie klas kształcący się w zawodach turystycznych uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Turystyki.
Każdego 27 września od 1979 r. decyzją Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) dzień ten jest świętem Turystki.
Program obchodów w „Miłoszu” obejmował: prezentację na temat trzydziestej edycji, która w tym roku obchodzona była w Ghanie, a także liczne konkursy i quizy dla uczniów tj. konkurs plastyczny pt. „Turysta oczami ucznia”, rozpoznawanie przypraw i potraw oraz quizy „Podróże Polaków” i „Rozpoznawanie walorów turystycznych na podstawie zdjęć”.
Drużynowe rywalizacje grup klasowych zapewniły wiele wrażeń i dobrą zabawę w dniu tego święta turystyki. Na zakończenie każda klasa otrzymała dyplom uznania oraz małe upominki za aktywny udział.
Szczególne podziękowania należą się uczniom klas III TOT i IV TOT za pomoc w przygotowaniu prac plastycznych o tematyce turystycznej.
Obchody zorganizowały: Anna Cicha i Teresa Wyrwińska-Kowalska nauczycielki przedmiotów zawodowych turystycznych
Dodane 03.10.19 przez admin

Powered by CuteNews

Przekaż 1% podatku swojej szkole

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2014!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Od 2009 r. Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach jest partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Dzięki współpracy w pozyskiwaniu 1% otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" następujące wsparcie w postaci dotacji w latach: 2010 r. - 1569,00 zł, 2012 r. - 5900,00 zł, 2014 r. - 5200,00 zł. Uzyskane środki z dotacji przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego (zakupiono 11 komputerów). W wyniku tych działań doposażone zostały pracownie komputerowe w szkole.