Nowinki z życia szkoły!

ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ PATRONA SZKOŁY


Dzień Patrona na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach. Przyjęcie imienia polskiego wieszcza, noblisty, myśliciela, „legendy kilku pokoleń”, szkoła świętuje od 14 lat na początku października.

Tegoroczne obchody święta Patrona (08 października) zgromadziły w sali widowiskowej Gryfickiego Domu Kultury uczniów, nauczycieli Zespołu Szkół oraz zaproszonych gości: Dyrektora Wydziału Edukacji, Panią Martę Zinowik – Łakomy, Dyrektora Gryfickiego Domu Kultury, Panią Różę Szuster i Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej, Pana Przemysława Kubalicę.
Myślą przewodnią akademii stał się cytat „Szczęśliwy naród, który ma poetę…”. Słowa te Czesław Miłosz dedykował wprawdzie innemu wielkiemu poecie, Tadeuszowi Różewiczowi, ale pozwalają one myśleć, że mieć takich poetów jak Tadeusz Różewicz czy Czesław Miłosz to prawdziwy powód do dumy. Program rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Główną część uroczystości stanowił montaż słowno – muzyczny, podczas którego młodzi adepci sztuki aktorskiej przedstawili najważniejsze, ale też te mniej znane, wydarzenia z życia Czesława Miłosza. Biografia poety stała się pretekstem do niezwykłej wędrówki: od narodzin w litewskich Szetejniach, poprzez emigracyjne losy we Francji i USA, aż po powrót do Krakowa. Uczniowie recytowali najpopularniejsze utwory noblisty. Były również marcepany!
W scenariuszu obchodów Dnia Patrona przewidziano również uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, po którym nastąpiło symboliczne przyjęcie ich do społeczności Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach.
Miła atmosfera i życzliwość gości sprawiła, iż czas szybko minął pozostawiając po sobie pozytywne wrażenia.
Końcowe brawa pożegnały młodych artystów i kolejne obchody Dnia Patrona przeszły do historii.

Nad opracowaniem scenariusza uroczystości i jego realizacją czuwali:
Joanna Sankowska, Aurelia Szołtun, Edyta Gradoń – Dobroszewska, Dariusz Drelich.

Dodane 09.10.19 przez admin

Powered by CuteNews

Przekaż 1% podatku swojej szkole

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2014!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Od 2009 r. Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach jest partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Dzięki współpracy w pozyskiwaniu 1% otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" następujące wsparcie w postaci dotacji w latach: 2010 r. - 1569,00 zł, 2012 r. - 5900,00 zł, 2014 r. - 5200,00 zł. Uzyskane środki z dotacji przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego (zakupiono 11 komputerów). W wyniku tych działań doposażone zostały pracownie komputerowe w szkole.