Nowinki z życia szkoły!

„Bezkonkurencyjne dziewczyny z Miłosza”


W hali im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach rozegrane zostały Mistrzostwa Regionu „B” w tenisie stołowym dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach uczestniczyły reprezentacje szkół, które wcześniej wywalczyły tytuły mistrzowskie w sześciu powiatach. Stawką zawodów był awans na mistrzostwa województwa dla dwóch najlepszych drużyn. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach w tym turnieju reprezentowały: Agata Domańska z Liceum Mistrzostwa Sportowego kl. I LPG i Sandra Kleczkowska z Technikum Ekonomicznego kl. I TE. Turniej rozegrany był systemem „każdy z każdym”. Faworytkami zawodów były zawodniczki LO ze Świnoujścia, które miały najwięcej punktów rankingowych.
Nasze zawodniczki rywalizację rozpoczęły od gładkiego zwycięstwa z ZSP Kołobrzeg 3:0, następnie po trudnym pojedynku pokonały ZSP Goleniów. Pojedynek deblowy w tym meczu miał swój „dramatyczny” przebieg. Nasze zawodniczki przegrywały, bowiem już 2:0, by po trzecim secie, który wygrały 13:11, wygrać starcie 3:2 a cały mecz 3:1. Mecz o tytuł Mistrzowski nasze reprezentantki grały z faworytkami zawodów - LO Świnoujście. Było to najtrudniejsze spotkanie, które nasze dziewczęta wygrały 3:2. Gratulujemy im awansu do mistrzostw województwa, w których zagra sześć najlepszych drużyn z eliminacji Regionalnych.
Opiekunem drużyny był Waldemar Jarocki.
Dodane 23.02.16 przez admin

Powered by CuteNews

Przekaż 1% podatku swojej szkole

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2014!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Od 2009 r. Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach jest partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Dzięki współpracy w pozyskiwaniu 1% otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" następujące wsparcie w postaci dotacji w latach: 2010 r. - 1569,00 zł, 2012 r. - 5900,00 zł, 2014 r. - 5200,00 zł. Uzyskane środki z dotacji przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego (zakupiono 11 komputerów). W wyniku tych działań doposażone zostały pracownie komputerowe w szkole.