Nowinki z życia szkoły!

„MIŁOSZ” ZNOWU LAUREATEM

"Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę…. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz… życie mnożysz razy tysiąc. Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy – samotność, upiory i tym podobne … ".
Arturo Pérez-Reverte – "Królowa Południa"
01 czerwca 2017 roku o godzinie 10:00, na Placu Zwycięstwa w Gryficach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza przyłączył się do II edycji ogólnopolskiej akcji masowego czytania organizowanej przez Miesięcznik „Biblioteka w Szkole” pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.
Do udziału w ustanawianiu rekordu jednoczesnego czytania przekonaliśmy 1208 osób w każdej kategorii wiekowej (od przedszkolaka do seniora).
Akcję poprzedziły działania promocyjne: Uczniowie rozdawali ulotki i zakładki do książek propagujące wydarzenie wśród mieszkańców miasta; przeprowadzono zajęcia na godzinach z wychowawcą – temat : „Po co nam czytanie”? oraz pedagogizację rodziców na zebraniach z rodzicami– temat: „Rola czytania w poszczególnych fazach rozwoju dzieci”. Informacja o wydarzeniu ukazała się w lokalnych mediach, na portalach społecznościowych oraz oficjalnej stronie Starostwa Powiatowego i stronie zspgryfice.pl. W trakcie akcji rozstrzygnięto konkurs na najlepsze przebranie za ulubionego bohatera książki dla przedszkoli i szkół podstawowych w klasach 1-3 (nagroda za 3 pierwsze miejsca to bony o wartości 50,00 zł do księgarni na zakup swojej wymarzonej książki).
Wszystkie działania zostały udokumentowane na fotografiach i w filmie. Po raz drugi nasza szkoła została laureatem tej akcji.
Dorota Faerber
Dodane 08.09.17 przez admin

Powered by CuteNews

Przekaż 1% podatku swojej szkole

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2014!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Od 2009 r. Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach jest partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Dzięki współpracy w pozyskiwaniu 1% otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" następujące wsparcie w postaci dotacji w latach: 2010 r. - 1569,00 zł, 2012 r. - 5900,00 zł, 2014 r. - 5200,00 zł. Uzyskane środki z dotacji przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego (zakupiono 11 komputerów). W wyniku tych działań doposażone zostały pracownie komputerowe w szkole.