Nowinki z życia szkoły!

„MIŁOSZ” in BERLIN


Uczniowie Technikum Ekonomicznego w Zespołe Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach uczestniczyli w dniach 10 - 11 marca 2018r. w wycieczce do Berlina zorganizowanej w ramach projektu Nowe kwalifikacje i umiejętności – gwarancją sukcesu edukacji w Powiecie Gryfickim.
Pobyt w Berlinie rozpoczęli od wizyty w Leonardo Royal Hotel Berlin, czterogwiazdkowego hotelu, w którym mieli możliwość poznania specyfiki pracy w branży hotelarskiej. Dowiedzieli się, jak funkcjonuje taki obiekt oraz jakie musi spełniać wymogi. Uczniowie Zostali oprowadzeni po lobby, recepcji, restauracji, pokojach oraz siłowni.
Następnie udali się na spacer po stolicy Niemiec mijając i podziwiając zabytki miasta. Zobaczyli m.in. Wieżę Telewizyjną, Katedrę, Humboldt Box przy Placu Królewskim – wystawę prezentującą postępy rekonstrukcji Zamku Królewskiego, powstającego na powrót w Berlinie – największej inwestycji Berlina, Wyspę Muzeów, Reichstag - siedzibę niemieckiego parlamentu. Na koniec przejechali do Bramy Brandenburskiej, minęli Plac Poczdamski z Checkpoint Charlie i fragmentem muru berlińskiego.
Drugiego dnia wyjazdu zawodoznawczego wzięli udział w największych Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB. Mogli zapoznać się ze wszystkimi grupami produktów i usług związanych z szeroko pojętą turystyką i podróżami. Poszczególne kraje prezentowały swą ofertę turystyczną na stoiskach narodowych. Uczniowie byli pod wrażeniem wspaniałej organizacji i wyjątkowej atmosfery.

Dodane 13.03.18 przez admin

Powered by CuteNews

Przekaż 1% podatku swojej szkole

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2014!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Od 2009 r. Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach jest partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Dzięki współpracy w pozyskiwaniu 1% otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" następujące wsparcie w postaci dotacji w latach: 2010 r. - 1569,00 zł, 2012 r. - 5900,00 zł, 2014 r. - 5200,00 zł. Uzyskane środki z dotacji przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego (zakupiono 11 komputerów). W wyniku tych działań doposażone zostały pracownie komputerowe w szkole.