Nowinki z życia szkoły!

„Miłosz” o Ekologii

Dnia 27.03.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Gryficach, z inicjatywy nauczycieli i uczniów „Miłosza” odbyła się prelekcja na temat odnawialnych źródeł energii (OZE). Tematyka dobrze wkomponowała się w realizowany program nauczania biologii, dlatego Pani Grażyna Lachowicz – nauczyciel tego przedmiotu chętnie zaakceptowała pomysł na LEKCJĘ INACZEJ w najstarszych klasach gimnazjalnych. W czasie spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami działania alternatywnych źródeł energii i korzyściami wynikającymi z ich zastosowania. Warsztaty poprowadzili uczniowie z ZSP im. Czesława Miłosza (Dominika Bednarek, Klaudia Dzięgielewska, Monika Kawiorska, Julia Pankiewicz, Jakub Panicz), którzy oprócz prezentacji multimedialnej przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek krótki quiz na temat OZE. Spotkanie było również okazją do zaprezentowania przygotowanego przez licealistów reportażu filmowego, biorącego udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Postaw na Słońce”. Jego promocja jest jednym z elementów lokalnej kampanii promującej OZE wśród społeczności lokalnej. Inicjatywę tę wspiera Gryfickie Towarzystwo Ekologiczne, którego członkowie – nauczyciele szkół gminy Gryfice pomagają w organizacji tego typu przedsięwzięć. Każda bowiem taka lekcja, która przyczynia się do poszerzenia wiedzy z zakresu szeroko rozumianej ekologii, zwłaszcza wśród młodego pokolenia, jest bardzo ważna. Dlatego młodzież z „Miłosza” już przygotowuje się do kolejnych takich spotkań.
Zachęcamy do obejrzenia filmiku przygotowanego przez uczniów ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach, klikając w poniższy link:
https://www.youtube.com/watch?v=HxuORPvgYJo
Dodane 28.03.18 przez admin

Powered by CuteNews

Przekaż 1% podatku swojej szkole

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2014!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Od 2009 r. Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach jest partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Dzięki współpracy w pozyskiwaniu 1% otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" następujące wsparcie w postaci dotacji w latach: 2010 r. - 1569,00 zł, 2012 r. - 5900,00 zł, 2014 r. - 5200,00 zł. Uzyskane środki z dotacji przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego (zakupiono 11 komputerów). W wyniku tych działań doposażone zostały pracownie komputerowe w szkole.