Nowinki z życia szkoły!

„Gryfy w Europie”

Piętnastu uczniów pod opieką anglistki - pani Sylwii Troczyńskiej przebywało na dwutygodniowych praktykach zawodowych w ramach programu „Gryfy w Europie” w Irlandii Północnej. Zostali ulokowani w trzech dzielnicach: Creggan, Culmore i Waterside w miasteczku Londonderry. Wiedzę teoretyczną zdobytą w szkole mogli skorelować z praktyką podczas pracy, podróży i wycieczek. Do ich obowiązków należała przede wszystkim obsługa klienta i wypełnianie dokumentacji. Oprócz pracy organizatorzy solidnie wypełniali im czas wolny przygotowując szereg atrakcji: zwiedzanie uroczych zakątków państwa, gdzie nagrywano słynny serial "Gra o tron", zapoznanie z historią zamku Dunluce Castle, spacer u wybrzeży portu Causeway, przemierzenie wzdłuż i wszerz stolicy Irlandii Północnej - Belfastu oraz wzięcie udziału w jarmarkach świątecznych i wyjściach integracyjnych.
Największym zaskoczeniem były różnice kulturowe: inny smak frytek, często spóźniające się autobusy, zadbane miasta i dość wolne tempo życia mieszkańców.
Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że wyjazd był niesamowitym doświadczeniem i najlepszą nagrodą!
Dodane 27.11.18 przez admin

Powered by CuteNews

Przekaż 1% podatku swojej szkole

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2014!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Od 2009 r. Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach jest partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Dzięki współpracy w pozyskiwaniu 1% otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" następujące wsparcie w postaci dotacji w latach: 2010 r. - 1569,00 zł, 2012 r. - 5900,00 zł, 2014 r. - 5200,00 zł. Uzyskane środki z dotacji przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego (zakupiono 11 komputerów). W wyniku tych działań doposażone zostały pracownie komputerowe w szkole.