Nowinki z życia szkoły!

Klasa I TE z wizytą w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach

W dniu 28. 02. 2019 r. uczniowie klasy ITE wraz z wychowawczynią, Panią Edytą Gradoń – Dobroszewską, wybrali się w odwiedziny do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach. Wyjazd poprzedzony został zbiórką pieniędzy i zakupem karmy ( przekazano kilkanaście kilogramów „chrupek” oraz kilka puszek mokrej karmy).
Grupę młodzieży powitali pracownicy schroniska, którzy przybliżyli zasady funkcjonowania placówki i omówili formy opieki nad zwierzętami. Oprowadzono uczniów po obiekcie i zaproponowano zabawę z trzema słodkimi psiakami. Najprzyjemniejszą formą opieki nad zwierzętami było wyjście z nimi na spacer. Przechadzka trwała około godziny. W leśnych ostępach pieski bawiły się, baraszkowały i dużo biegały. Młodzież miała również okazję odwiedzić miejsce pamięci narodowej - Cmentarz Jeńców Wojennych w Sosnowicach.
Po powrocie ze spaceru nastąpiło wzruszające pożegnanie z pupilami. Zadowoleni uczniowie wyjechali z przekonaniem, że zrobili coś naprawdę dobrego.
Dodane 11.03.19 przez admin

Powered by CuteNews

Przekaż 1% podatku swojej szkole

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2014!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Od 2009 r. Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach jest partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Dzięki współpracy w pozyskiwaniu 1% otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" następujące wsparcie w postaci dotacji w latach: 2010 r. - 1569,00 zł, 2012 r. - 5900,00 zł, 2014 r. - 5200,00 zł. Uzyskane środki z dotacji przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego (zakupiono 11 komputerów). W wyniku tych działań doposażone zostały pracownie komputerowe w szkole.