Nowinki z życia szkoły!

Syberyjski szlak wspomnień....


W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach, w ramach wieloletniej współpracy z kołem Związku Sybiraków w Gryficach, w dniach 16 i 19 lutego 2015 roku, odbyły się spotkania z Sybirakami. Ponad stu uczniów wysłuchało przejmujących relacji naszych bohaterów. Okazją do pouczających i wzruszających spotkań była 75 rocznica masowych deportacji Polaków na Syberię dokonanych na rozkaz Józefa Stalina.
Swoją historią i wspomnieniami z tego okresu podzielili się: prezes koła Pani Jadwiga Milczarczyk, wiceprezes koła Pan Albin Kułeczko oraz członkowie zarządu koła: Pani Wanda Stacewicz i Pan Adolf Mazan. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wspomnień Sybiraków. Niewątpliwie dla nich była to żywa lekcja historii.
Dodane 20.02.15 przez admin

Powered by CuteNews

Przekaż 1% podatku swojej szkole

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2014!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Od 2009 r. Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach jest partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Dzięki współpracy w pozyskiwaniu 1% otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" następujące wsparcie w postaci dotacji w latach: 2010 r. - 1569,00 zł, 2012 r. - 5900,00 zł, 2014 r. - 5200,00 zł. Uzyskane środki z dotacji przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego (zakupiono 11 komputerów). W wyniku tych działań doposażone zostały pracownie komputerowe w szkole.