Nowinki z życia szkoły!

„Miłosz” na wycieczce „Dania z klasą”


Uczniowie Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach, kształcący się w zawodzie związanym z turystyką, uczestniczyli w wyjeździe zawodoznawczym do Danii zorganizowanym w ramach projektu Nowe kwalifikacje i umiejętności – gwarancją sukcesu edukacji w Powiecie Gryfickim.
Po przyjeździe do Świnoujścia, zaokrętowaniu na pokładzie promu Scania uczestnicy odbyli wizytę zawodoznawczą obejmującą m.in. zwiedzanie mostku kapitańskiego z możliwością przyglądania się pracy załogi podczas wychodzenia promu w morze.
Drugiego dnia, po przypłynięciu do Ystad, uczniowie udali się do Malmo, gdzie z przewodnikiem zwiedzili miasto. Następnie mostem Oresund, jednym z najdłuższych połączeń między lądami w Europie, przybyli do Kopenhagi – stolicy Danii. W tym jednym z największych miast Skandynawii, położonym malowniczo nad cieśniną Sund, odwiedzili najsłynniejszą na świecie Małą Syrenkę.
W stolicy Danii zobaczyli również Fontannę Bogini Gefion, Pałac Amalienborg z codzienną odprawą Gwardii Królewskiej, a także siedzibę Parlamentu i XVII wieczną dzielnicę portową Nyhavn.
Podróże są jednym z najlepszych i najciekawszych sposobów kształcenia. Otwierają na nowe horyzonty, wzbogacają o doświadczenia, rozbudzają wyobraźnię i inspirują do pogłębiania wiedzy
Dodane 05.05.19 przez admin

Powered by CuteNews

Przekaż 1% podatku swojej szkole

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2014!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Od 2009 r. Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach jest partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Dzięki współpracy w pozyskiwaniu 1% otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" następujące wsparcie w postaci dotacji w latach: 2010 r. - 1569,00 zł, 2012 r. - 5900,00 zł, 2014 r. - 5200,00 zł. Uzyskane środki z dotacji przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego (zakupiono 11 komputerów). W wyniku tych działań doposażone zostały pracownie komputerowe w szkole.